7 تا از بهترین افزونه های کش وردپرس برای افزایش سرعت

7 تا از بهترین افزونه های کش وردپرس برای افزایش سرعت

می پسندم
1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره
1,307 بار
0 نظر
محمد رحمتی
۲۸ شهریور ۱۴۰۰
wordpress caching plugins - 7 تا از بهترین افزونه های کش وردپرس برای افزایش سرعت

افزونه های کش وردپرس

کش وردپرس می تواند بسیار پیچیده باشد تا حدی که برخی آن را پیچیده معرفی می کنند. توضیح جزئیات این سیستم آن قدر زیاد است که می تواند یک کتاب کامل را به خود اختصاص دهد.با این حال ما با یک مثال ساده ریاضی به شما می گوییم داستان از چه قرار است. دو برابر عدد 10 چند می شود؟ اغلب افراد می دانند که جواب آن 20 است آنها حتی برای این جواب نیاز به فکر کردن ندارند و در سریع ترین زمان ممکن جواب را به زبان می آورند. دلیل آن این است که افراد جواب را از قبل حفظ کرده اند و در ذهن خود نگه داشته اند. سیستم حافظه پنهان (کش) هم دقیقا چنین عملکردی را ارائه می دهد.

وب سایت شما ممکن است ماهانه ده ها، صد ها و یا میلیون ها بار بازدید داشته باشد. این در صورتی است که به احتمال زیاد شما یک محتوای یکسانی را به صورت منظم به کاربر نشان می دهید آیا به نظر شما بهتر نیست که سرور آن فایل ها را برای مشاهده بازدیدکنندگان در خود ذخیره کنید؟

کش چیست؟

به طور خلاصه هر صفحه وب بازدید شده در وب سایت شما نیاز به یک درخواست از سمت سرور دارد آن درخواست توسط سرور پردازش می شود(از جمله درخواست های پایگاه داده) سپس نتیجه نهایی از سرور به مرورگر کاربر ارسال می شود. در نتیجه وب سایت شما با تمام فایل ها و عناصر خود به کاربر نشان داده می شود.در نظر داشته باشید که یک صفحه می تواند شامل متن، تصویر، فایل، درخواست های پایگاه داده، منو و… باشد. این موارد برای پردازش و ارسال به سمت کاربر زمان زیادی را به خود اختصاص می دهند. برای وب سایت بزرگ مسلما زمان بیشتری را به خود می گیرند.

در اینجا یک افزونه کش وردپرس به کمک شما می آید، افزونه های کش با پیکربندی که سمت سرور انجام می دهند می توانند پردازش های صورت گرفته در گذشته را در دیسک و رم سرور ذخیره کنند و در آینده اگر به آنها نیاز شد در سریعترین زمان ممکن در اختیار کاربر قرار بدهند.

چه زمانی به افزونه های کش وردپرس نیاز داریم؟

ما کمی در مورد افزایش سرعت صحبت کردیم اما آیا همیشه به افزونه کش وردپرس نیاز دارید؟ مزایای دیگر این افزونه ها چیست؟

این ها سوالات بسیار خوبی هستند. کش سایت برای کسانی که از میزبانی مشترک استفاده می کنند بسیار منطقی است.

همیشه به افزونه کش نیاز ندارید

امروزه بسیاری از میزبانی ها با پیشرفت ماژول ها و وب سرور ها توانسته اند که کش های قدرتمندی برای مشتری های خود ایجاد کنند و نیاز آنها به افزونه های کش را رفع کنند بدین منظور شما بدون هیچ مشکلی و پیکربندی خاصی یک سیستم کش عالی روی وب سایت خود دارید.

برای آگاهی از این امر باید با میزبانی وب خود در ارتباط باشید.

شما همیشه به یک نوع از سیستم کش نیاز دارید

صرف نظر از آن که وب سایت شما از کش سرور استفاده می کند یا اینکه از افزونه کش وردپرس شما همیشه به یکی از آنها نیاز دارید.زیرا مزایای خوبی دارد.

 • افزایش سرعت سایت – قبلا در مورد آن توضیح دادیم، در واقع مهم ترین دلیل کش همین است.
 • بهبود تجربه کاربری – از آن جای که سایت با سرعت بیشتری در اختیار کاربران قرار می گیرد می تواند آنها را راضی نگه دارد. تحقیقات نشان داده است که سرعت سایت باعث کاهش نرخ پرش سایت می شود.
 • استفاده کمتر از منابع سرور – کاهش سایز و کاهش تعداد پردازش های صورت گرفته باعث می شود از منابع کمتری استفاده شود.
 • بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو – این مورد با سرعت و تجربه کاربر ارتباط مستقیم دارد در حدی که گوگل وب سایت های سریع تر را بهتر ایندکس و رتبه خوبی به آنها می دهد.
 • کاهش TTFB – کش باعث می شود که شما TTFB کمتری داشته باشید.

آیا کش سایت خوب است یا نه؟

شما می توانید تست های انجام شده را در زیر مشاهده کنید.

کش غیرفعال

no wordpress caching speed test 1024x324 - 7 تا از بهترین افزونه های کش وردپرس برای افزایش سرعت

کش فعال

wordpress caching speed test 1024x329 - 7 تا از بهترین افزونه های کش وردپرس برای افزایش سرعت

همان طور که مشاهده می کنید ما توانستیم سرعت لود را 23.04% کاهش بدهیم. البته این وب سایت تقریبا بهینه بود مطمئنا وب سایت های بهینه نشده عملکرد این موضوع را بهتر نشان می دهند.

تاثیر کش غیرفعال بر TTFB

همان طور که در نتایج بدست آمده از وب سایت Pingdom نگاه می کنید TTFB بدون کش سایت حدود 200 میلی ثانیه است.

high ttfb with no caching 1024x259 - 7 تا از بهترین افزونه های کش وردپرس برای افزایش سرعت

تاثیر کش فعال بر TTFB

حالا با فعال بودن کش سایت می بینیم که زمان اختصاص یافته به TTFB حدود 40 ثانیه شده است.

low ttfb with caching 1024x267 - 7 تا از بهترین افزونه های کش وردپرس برای افزایش سرعت

بهترین افزونه های کش وردپرس

اگر از میزبانی مشترک استفاده می کند استفاده از افزونه های کش می تواند به شما خیلی کمک کند. با یک جستجو مختصر در گوگل می توانید مقالات مقایسه ای زیادی درباره افزونه های کش وردپرس مشاهده کنید آن ها سعی می کنند که برای افزایش فروش خود یک افزونه را بهتر از بقیه نشان دهند. در حالی که این یک اشتباه است برای اینکه نتیجه بدست آمده از عملکرد یک افزونه کش به مواردی همچون سرور، کانفیگ، منابع و محل سرور – کاربر بستگی دارد.

شاید ناعادلانه باشد که یک افزونه را به عنوان سریعترین افزونه به دیگران معرفی کرد. زیرا امکان دارد هر یک افزونه ها برای هر شخص عملکرد متفاوتی داشته باشد. پس باید خودتان مناسب ترین افزونه را پیدا کنید.

ما لیستی کوچک از برترین افزونه های کش را برای شما آماده کرده ایم که می توانید در ادامه با آنها بیشتر آشنا شوید.

 • WP Rocket (پولی)
 • Cache Enabler (رایگان)
 • Comet Cache (رایگان + پولی)
 • W3 Total Cache (رایگان)
 • WP Super Cache (رایگان)
 • WP Fastest Cache (رایگان + پولی)
 • Hyper Cache (رایگان)

بر اساس تجربه ما بهتر است شما دو یا سه افزونه مختلف را آزمایش کنید و نتایج بدست آمده را مقایسه کنید و بهترین آنها را برای خود انتخاب کنید.

پیشنهاد می کنم که بعد از تست هر افزونه سرعت وب سایت خود را با دو ابزار محبوب pingdom.com و gtmetrix.com بررسی کنید البته ابزار های تست زیادی برای اینکار وجود دارد. با این کار شما می توانید به راحتی تاثیر هر افزونه را بر روی سایت خود ببینید.

توجه:حتما به یاد داشته باشید که عمل تست را چندین بار اجرا کنید تا به بهترین نتیجه برسید زیرا شما باید مطمئن شوید که دارید از صفحه کش شده استفاده می کنید.

1. افزونه WP Rocket

افزونه موشک وردپرس یکی از افزونه های برتر کش وردپرس است که به صورت پولی باید تهیه شود. به دلیل محبوبیت زیاد آن شما به راحتی می تواند در تمام مارکت های فروش قالب و افزونه ایرانی و خارجی آن را پیدا کنید.

یکی از دلایلی که این افزونه را محبوب می کند رابط کابری بسیار ساده است شما فقط با نصب و فعال کردن آن حدود 80 درصد راه را رفته اید. بقیه تنظیمات هم مثل آب خوردن کم یا زیاد می شوند.

wp rocket wordpress caching plugin 1 1024x329 - 7 تا از بهترین افزونه های کش وردپرس برای افزایش سرعت

گفتنی است که افزونه موشک وردپرس به گونه ای طراحی شده است که به راحتی با تمام وب سایت های فروشگاهی ارتباط سالمی برقرار می کند و کیفیت کار را تا حد قابل قبولی افزایش می دهد. شاید این سوال برایتان پیش بیاید چرا ما باید برای این افزونه هزینه پرداخت کنیم در حالی که افزونه های دیگری هم هستند که به صورت رایگان خدمات ارائه می دهند. WP Rocket ویژگی های بیشتر و رابط کاربری آسانی را در اختیار شما قرار می دهد.

به عنوان مثال افزونه WP Super Cache کش صفحه را دارد اما کش مرورگر را پشتیبانی نمی کند اما WP Rocket هر دو را دارد یا Hyper Cache از lazyload پشتیبانی نمی کند اما WP Rocket کاملا با این موضوع هماهنگ است.

چرا یکی از افزونه های برتر کش وردپرس است؟

 • موشک وردپرس یک تجربه دوستان به توسعه دهنده ها و یک داشبورد ساده به مبتدیان ارائه می دهد. افزونه های دیگر دارای تنظیمات و داشبور. پیچیده ای برای مبتدیان اند.
 • تنظیمات آسان برای تمام کاربران.
 • بهینه سازی پایگاه داده.
 • استفاده از lazyload برای رسانه ها به این معنی که تا کاربر بر روی آن تصویر اسکرول نکند لود نمی شود.
 • سازگاری کامل با CloudFlare برای بهبود سرعت سایت.
 • WP Rocket با برخی از افزونه های چند زبانه برتر بازار ادغام می شود.
 • پشتیبانی از شبکه وردپرس.
 • می توانید پیش بارگذاری کش را انحام دهید.
 • کوچک سازی و ادغام فایل های CSS و JS
 • بهینه سازی فونت های Google
 • پشتیبانی از object caching

2. افزونه Cache Enabler

Cache Enabler یک افزونه اپن سورس است که توسط KeyCDN ارائه می شود. کاملا با WordPress multisite هماهنگ است و مشکلی برای افرادی که می خواهند یک شبکه با وردپرس بسازند ایجاد نمی کند. البته بدهی است که از نظر امکانات به WP Rocket نمی رسد اما می تواند برای کسانی که نمی خواهند پولی هزینه کنند مناسب باشد.

cache enabler wordpress plugin 1 1024x329 - 7 تا از بهترین افزونه های کش وردپرس برای افزایش سرعت

افزونه Cache Enabler به شما یک سری تنظیمات آسان ارائه می دهد که کار با آنها بسیار ساده است و مشکلی برای شما ایجاد نمی کند.

 •  افزونه Cache Enabler راه های منحصر به فردی برای تصاویر با فرمت Webp به کاربر می دهد. برای تبدیل تصاویر خود به Webp می توانید از افزونه های مثل OptimusShortPixel, و EWWW Cloud استفاده کنید. اگر به تصاویر اهمیت زیادی می دهید مقاله افزونه های برتر بهینه ساز تصاویر را مطالعه کنید.
 • دارای رابط کاربری بسیار ساده و دقیق می باشد. این یکی از ساده ترین افزونه های کش برای پیکربندی است.
 • اندازه واقعی کش را به شما نشان می دهد تا بدانید چه مقدار را اشغال کرده است.
 • کوچک سازی JS و HTML داخلی
 • Cache Enabler می تواند با افزونه Autoptimize ادغام شود.

برای توضیحات بیشتر و دانلود می توانید به صفحه افزونه بروید.

3. افزونه Comet Cache

Comet Cache دارای دو نسخه رایگان و پولی است که شما می توانید آن را تهیه کنید. این افزونه هم دقیقا کاری مشابه دیگر افزونه ها انجام می دهد ولی نقطه قوت آن مستندات قوی آن است. کار با این افزونه نیز آسان است.

comet cache wordpress plugin 1 1024x329 - 7 تا از بهترین افزونه های کش وردپرس برای افزایش سرعت

این افزونه یک پایگاه دانش کامل و وبلاگ را در اختیار شما قرار می دهد و شما می توانید هر نوع اطلاعاتی را که می خواهید از آن به دست بیارید. یکی از دلایلی که شما را به سمت نسخه پولی می کشاند این است که در نسخه پولی تمام کار ها به صورت اتوماتیک انجام می شود این در حالی است که در نسخه رایگان شما باید برخی از کار ها را به صورت دستی انجام بدهید.

 • Comet Cache دارای یک پیکربندی سریع می باشد که در عرض چند دقیقه شما می توانید کش را در سایت خود فعال کنید.
 • شما می توانید به صورت مجزا برای posts, pages, categories, tags کش را فعال کنید.
 • در نسخه پولی پاک کردن کش به صورت خودکار و هوشمند وجود دارد.
 • شما می توانید RSS feeds را جزو کش قرار بدهید.
 • اکثر ویژگی های مهم به صورت رایگان در اختیار شما قرار می گیرد پس لزوما نیاز به ارتقا به نسخه پولی ندارید.

شما می توانید مستندات Comet Cache را مشاهده کنید.

4. افزونه W3 Total Cache

W3 Total Cache یکی از محبوبترین افزونه های مخزن وردپرس است که برای کش سایت استفاده می شود. این افزونه یکی از موارد عالی رایگان است که می تواند به شما کمک کند. تنها عیب آن این است که دارای تنظیمات پیچیده و دشواری است. این زیادی تنظیمات برای برخی از دوستان خیلی جذاب و مناسب است اما این مورد برای مبتدیان گیج کننده است.

با این تفاسیر W3 Total Cache یک افزونه اپن سورس است که توانسته است در مخزن وردپرس میلیون ها نصب فعال داشته باشد. یکی از مزیت های خوب آن هماهنگی کامل با ویژگی CDN است. این افزونه همچنین می تواند برای وب سایت های که دارای SSL می باشند بسیار مفید باشد.

w3 total cache wordpress plugin 1 1024x329 - 7 تا از بهترین افزونه های کش وردپرس برای افزایش سرعت

از آنجا که افزونه W3 Total Cache اپن سورس است لازم نیست هزینه ای بابت آن پرداخت کنید و شما به تمام امکانات افزونه دسترسی دارید. افزونه با کاهش تعداد درخواست ها و کوچک سازی فایل ها می تواند در ترافیک مصرفی شما صرفه جویی کند. بهینه سازی خوراک وردپرس را نیز باید به ویژگی های خوب ان اضافه کرد.

 • W3 Total Cache کاملاً رایگان است و اکثر امکاناتی را که برای افزایش سرعت و بهینه سازی سایت به آن نیاز دارید، را فراهم می کند.
 • درست است که نباید کار دیگران را ندانسته تکرار کرد اما معمولا محبوبیت نشان دهنده کیفیت است. W3 Total Cache دارای میلیون ها نصب فعال و بازخورد خوب است.
 • این افزونه با انواع میزبانی های وب از جمله سرور اختصاصی، میزبانی مشترک و clusters هماهنگ است.
 • استفاده از کش مخصوص موبایل همانند کش کامپیوتر های رو میزی.
 • پشتیبانی کامل از SSL
 • پشتیبانی کامل از CDN
 • کوچک سازی و ادغام فایل های JS و CSS
 • پشتیبانی از Object caching

5. افزونه WP Super Cache

WP Super Cache یک نمونه دیگر از افزونه های محبوب وردپرس است که میلیون های نصب فعال در مخزن وردپرس دارد. در بیشتر مواقع هنگام جستجو برای افزونه های کش WP Super Cache و W3 Total Cache در صدر جدول ظاهر می شوند. این به این معنی نیست که هر دوی آنها یک عملکرد دارند و در یک سطح هستند شما باید به صورت جداگانه هر دو را نصب و تست کنید. برخی از مردم شاید تمایل بیشتری برای استفاده از افزونه WP Super Cache داشته باشند فقط به این دلیل که توسط گروه Automattic طراحی شده است.

به هر حال WP Super Cache یک افزونه اپن سورس و رایگان است. طریقه ی کار این افزونه به این صورت است که فایل های ثابت HTML را جایگزین فایل های سنگین PHP می کند.یکی از مزیت های خوب افزونه این است که به شما سه حالت مختلف برای کش ارائه می دهد.

یکی از آنها که حالت آسان نامیده می شود و معمولا کاربران وردپرس از آن استفاده می کنند زیرا خطری ایجاد نمی کند.یکی دیگر از حالت ها Expert Mode نامیده می شود که با تغییر در فایل .htaccess می تواند کش فوق العاده ایجاد کند. این حالت می تواند برای توسعه دهنده ها مناسب تر باشد.

wp super cache plugin 1 1024x329 - 7 تا از بهترین افزونه های کش وردپرس برای افزایش سرعت

همان طور که افزونه پیشنهاد می کند بیشتر کاربران از حالت آسان استفاده می کنند. WP Super Cache به شما فشرده سازی صفحات، ذخیره سازی برگه ها، بازسازی کش و پشتبانی از CDN ارائه می دهد.علاوه بر این می توانید تعریف کنید که برخی از کاربران شامل کش نشوند.

این افزونه به صورت خودکار فایل های کش شده قدیمی را حذف می کند و باعث افزایش عملکرد سایت می شود.

 • WP Super Cache یک افزونه محبوب و شناخته شده است که کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد.
 • این افزونه اپن سورس و توسط گروه Automattic ایجاد شده است پس خیالتان بابت کیفیت و بروزرسانی راحت باشد.
 • رابط کاربری آسان آن این امکان را به مبتدیان می دهد که به راحتی با آن آشنا شوند.
 • سطل زباله – پاک سازی فایل های کش شده قدیمی.
 • ادغام کامل با CDN برای کارایی بهتر وب سایت.
 • ارائه سه حالت مختلف برای کاربران.

6. افزونه WP Fastest Cache

همان طور که مشاهده می کنید بیشتر افزونه های کش وردپرس دارای نام های شبیه به هم هستند. WP Fastest Cache هم همانند بقیه افزونه های کش عملکرد مشابه ی دارد اما دارای امکانات منحصر به فردی نیز هست که آن را با بقیه متمایز می کند. همه کاربران برای شروع از نسخه رایگان این محصول استفاده می کنند.

نسخه پولی این افزونه دارای امکانات بسیار زیادی است که فقط در این نسخه یافت می شود. اما با این حال کاربران زیادی هستند که با نسخه رایگان مشکلشان حل می شود. نسخه رایگان WP Fastest Cache دارای کش دسکتاپ، ترکیب فایل های JS و CSS، کوچک سازی HTML و… می باشد.

wp fastest cache plugin 1 1024x329 - 7 تا از بهترین افزونه های کش وردپرس برای افزایش سرعت

کش مرورگر و فشرده سازی GZIP نیز در نسخه رایگان وجود دارد.

مدیریت ابزار و امکانات افزونه بسیار ساده می باشد شما می توانید آنها را تنها با یک کلیک فعال یا غیرفعال کنید.

 • نسخه رایگان آن برای طیف وسیعی از کاربران مناسب است و می تواند تا حد قابل قبولی در افزایش سرعت سایت آنها سهیم باشد.
 • صفحه تنظیمات ساده و مرتب، شما به راحتی فقط با فعال و غیرفعال کردن چک باکس آنها را مدیریت می کنید.
 • برای ارتقا به نسخه پولی در همان داشبورد وردپرس می توانید اقدام کنید.
 • شما می توانید فایل های JS و CSS را کوچک و ادغام کنید.
 • ادغام CDN بدون انجام تنظیمات خاص.

7. افزونه Hyper Cache

Hyper Cache شاید آخرین افزونه در لیست ما باشد اما این دلیلی نیست که خوب نباشد. این افزونه یک گزینه خوب برای افرادی است که منابع محدودی در دسترس دارند. Hyper Cache برای اجرا فقط به PHP نیاز دارد و وابسته به ماژول خاصی نیست و می تواند در تمام میزبانی ها بدون مشکل اجرا شود.

افزونه Hyper Cache یک محصول اپن سورس است، بنابراین نیازی به پرداخت پول ندارید. با این حال، می توانید با کمک مالی از توسعه دهنده حمایت کنید.

hyper cache wordpress plugin 1 1024x329 - 7 تا از بهترین افزونه های کش وردپرس برای افزایش سرعت

برخی از امکانات اصلی افزونه شامل یک نصب و راه اندازی آسان و سریع که برای مبتدیان بسیار مفید است. ذخیره و فشرده سازی فایل ها باعث صرفه جویی در پهنای باند می شود که این افزونه به خوبی به آن عمل می کند.علاوه بر این Hyper Cache با انجمن ساز bbPress کاملا هماهنگ است. پس اگر قصد راه اندازی انجمن دارید خیالتان از این بابت راحت باشد.

برخی از تنظیمات این افزونه اسم های عجیبی دارند که درک آنها دشوار است اما معمولا در زیر آنها توضیحاتی نوشته شده است که به چه دردی می خورند.

 • این افزونه کاملا رایگان و اپن سورس است و تمام امکانات آن در اختیار شما قرار می گیرد.
 • پشتیبانی از کش موبایل.
 • پشتیبانی از CDN
 • سیستم کش مخصوص برای تعداد نظرات بالا
 • فشرده سازی فایل ها
 • یکی از ویژگی های جالب Hyper Cache این است که افزونه پوشه Cache را جدا از ریشه سایت قرار می دهد و این کار باعث سهولت در بک آپ گیری می شود.

افزونه های کش دیگر

افزونه های کش دیگری نیز وجود دارد که کاربرد مشابه دارند، برخی از آنها را می توانید در لیست زیر مشاهده کنید.

دیدگاه کاربران

هنوز هیچ دیدگاهی وجود ندارد

مقالات مرتبط

در این آموزش وردپرس، شما را در فرآیند ساخت وب سایت چند زبانه راهنمایی می نماییم. شما متوجه خواهید شد...
به عنوان یک صاحب وب سایت، موارد متعددی وجود دارد که می خواهید سایت خود را در حالت تعمیر حفظ...
پیوند یکتا نام دیگری است که به URL صفحه وب می گویند. زمانی که شما مقاله ای را مشاهده می...
در این مقاله مرحله به مرحله، آموزش ساخت وب سایت با المنتور را در چند مرحله به شما نشان می...